Prof. Dr. Çiğdem ŞAHİN ÇAKIR’ın yürütücülüğünü yaptığı ve TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinliği

05 Mart 2024 Salı

Eğitim Fakültesi, Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Fen Bilgisi Eğitimi ABD öğretim üyemiz Prof. Dr. Çiğdem ŞAHİN ÇAKIR’ın yürütücülüğünü yaptığı ve TÜBİTAK 2237-A Bilimsel Eğitim Etkinlikleri Desteği Programı kapsamında desteklenen “Öğretmen Adayları Fen Öğretimine Yönelik Eğitsel Dijital Oyun Geliştiriyorlar” adlı etkinlik 23-25 Şubat 2024 ve 2-3 Mart 2024 tarihlerinde çevrim içi olarak gerçekleştirilmiştir.
Etkinlik kapsamında eğitimler 9 farklı üniversiteden Fen Bilgisi ve Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alan uzmanları öğretim üyeleri tarafından teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilmiştir. Etkinliğe 11 farklı üniversitede, Fen Bilgisi ve Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği programlarında öğrenim gören toplam 24 öğretmen adayı katılmıştır. Çevrim içi eğitimde öğretmen adayları çeşitli dijital oyun hazırlama platformlarında fen öğretimine yönelik eğitsel dijital oyunlar geliştirmişlerdir. Etkinlikle ilgili detaylı bilgilere “https://fenedogelistirme.giresun.edu.tr/tr” web adresinden ulaşılabilmektedir.
Etkinlik yürütücüsü Prof. Dr. Çiğdem ŞAHİN ÇAKIR’ı, ekibini ve etkinliğe katılan öğretmen adaylarını özverili çalışmalarından dolayı kutluyoruz.